Étkezés lemondás

Az étkezés lemondása minden nap 08:30-ig lehetséges

- IDE kattintva, az űrlapot kitöltve

- Telefonon: (76) 427 430

- A Titkárságon személyesen.

A lemondás mindig a következő naptól érvényes.

Ballószögi Mosolygó Óvodásokért Alapítvány

Adószám:
18363900-1-03

Számlaszám:
Fókusz Takarék

Alapítvány képviselője:
Némethné Kovács Piroska

Levelezési cím:
6035,
Ballószög, Zrínyi u. 2.

Telefon:

ovoda@balloszog.hu

Felhívás!

Értesítjük a Kedves Szülőket, hogy az óvodai beiratkozás időpontja a 2024/2025. nevelési évre:

2024. április 22. (hétfő) 7.30-tól 16.00 óráig és
2024. április 23. (kedd) 8.30-tól 17.00 óráig.

Helyszíne: Ballószögi Csillagszem Óvoda, Ballószög, Zrínyi u. 2. szám

A beiratkozást személyesen, az óvodába történő jelentkezéssel kérjük teljesíteni.

Az óvoda a gyermek hároméves korától a tankötelezettség kezdetéig nevelő intézmény. Az óvoda felveheti azt a gyermeket is, aki a harmadik életévét a felvételétől számított fél éven belül betölti, feltéve, hogy minden, a településen lakóhellyel, ennek hiányában tartózkodási hellyel rendelkező hároméves és annál idősebb gyermek óvodai felvételi kérelme teljesíthető.

Az óvodába a 2024/2025-ös nevelési évre a 2021. augusztus 31-ig született gyermekek beíratása kötelező. A gyermek beíratásának elmulasztása szabálysértésnek minősül. Amennyiben felvételre kötelezett gyermeket nem íratnak be óvodába, az óvodavezető értesíti a jegyzőt és a szabálysértési hatóságot, aki a szükséges intézkedéseket megteszi. A beíratás elmulasztását a szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről szóló 2012. évi II. törvény 247. § (1) bekezdés a) pontja szabálysértésnek minősíti, és 6.500,- Ft-tól 200.000,- Ft-ig terjedő pénzbírsággal rendeli büntetni.

Az óvodai beiratkozás nem jelenti egyúttal az óvodába történő felvételt is. A gyermekek felvételéről az óvodavezető dönt. A férőhelyet meghaladó jelentkezés esetén az óvodavezető, amennyiben az óvoda fenntartója több óvodát tart fenn, az óvoda fenntartója által szervezett bizottság tesz javaslatot a felvételekre, majd határozatot ebben az esetben is az óvoda vezetője hoz. A szülők a felvételi döntésről 2024. május 24-ig írásban kapnak értesítést. Elutasító döntés ellen a szülők jogorvoslati kérelemmel élhetnek. A jogorvoslati kérelmet az elutasító döntés kézhezvételétől számított 15 napon belül, a jegyzőnek címezve az óvodavezetőnél lehet benyújtani.

A gyermeket elsősorban abba az óvodába kell felvenni, amelynek körzetében életvitelszerűen lakik, illetőleg amelyik a szülő munkahelyéhez legközelebb van.

A gyermekkel együtt történő beiratkozáskor bemutatandó:
– a gyermek születési anyakönyvi kivonata, lakcím igazolványa, TAJ kártyája továbbá
– a szülő személyi igazolványa és lakcímkártyája
– rendszeres gyermekvédelmi kedvezményről szóló határozat (amennyiben rendelkeznek vele).

Ballószög, 2024. március 7.

dr. Endre Mónika s.k.
Ballószög Nagyközség Jegyzője

A beíratkozáshoz szükséges jelentkezési lapot IDE kattintva töltheti le.